Про проєкт

«Ні - контрабанді» – проєкт Української асоціації виробників тютюнових виробів "Укртютюн", мета якого полягає у інформуванні споживачів та громадськості про контрабанду та підробки сигарет, про загрози нелегального ринку тютюну для економіки України, про плани держави з боротьби проти контрабанди та розробки виважених та ефективних рішень для подолання цих негативних явищ, а також про міжнародний досвід у боротьбі з контрабандою і контрафактом.

Коли вам пропонують дешеву пачку сигарет або тютюну, що скручується, це може здатися ні чим іншим, ніж як способом заощадити трохи грошей. Але насправді це є частиною величезної глобальної проблеми, яка завдає набагато більше шкоди, ніж ви можете уявити.

Не можна недооцінювати масштаби нелегальної торгівлі тютюном - якщо взяти її у цілому, це було б еквівалентом третього за розміром виробника тютюну у світі. Це означає, що приблизно 11% усіх проданих і спожитих сигарет не відповідають високим стандартам, яких дотримуються їхні справжні та законні аналоги.

Це означає, що величезні суми доходу, які в іншому випадку підтримували б легальний бізнес та належним чином оподатковувались, спрямовуються до гігантських кримінальних мереж.

Це означає, що вкрай важливо, аби ми всі стояли проти тих, хто стоїть за незаконною торгівлею тютюном, і викоріняли цю проблему назавжди.