Гендиректор JTI Україна Пол Холловей: За 8 місяців 2020 року частка контрабандних сигарет на українському ринку зросла до 6,9%

У 2019 бюджет України недоотримав 4,7 млрд гривень доходів через контрабандні та контрафактні сигарети. У поточному році цифра буде ще більше, тому держава, бізнес і суспільство мають об'єднати зусилля в боротьбі з цим явищем, заявив на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс Україна» генеральний директор компанії JTI Україна Пол Холловей.

«Частка нелегального обігу тютюнових виробів за минулий рік склала 6,6%. Це означає, що 3,5 млрд сигарет продані без сплати податків. Відповідно, державний бюджет України недоотримав 4,7 млрд гривень. Згідно з дослідженням Kantar, станом на серпень 2020 року частка незаконного обігу тютюнової продукції на ринку України зросла до 6,9%», - повідомив Холловей.

«Одним з головних чинників зростання незаконного обороту тютюнових виробів є співвідношення між купівельною спроможністю громадян і вартістю тютюнових виробів. На даний момент це 25% від щоденного заробітку споживача. Чим більше будуть рости ціни на тютюнові вироби - тим більше це сприяє зростанню незаконного обороту і кількості споживачів, які купують нелегальні тютюнові вироби», - пояснив він.

Таким чином, підвищення ціни сигарет стимулює зростання нелегального сегмента, а це, в свою чергу, завдає шкоди всій державі через недоотримані доходи і недофінансовані статті бюджету.

«Щоб знизити попит на нелегальну тютюнову продукцію, ми повинні працювати разом. Саме тому ми створюємо широку платформу для того, щоб більш чітко доносити до широкого загалу, в чому саме полягає проблема незаконного обігу тютюнових виробів. Ми запустили веб-сайт «Ні Контрабанді!» - це лише перший крок із низки заходів, які ми будемо проводити з метою пояснити суспільству важливість даної проблеми», - зазначив генеральний директор JTI Україна.

Клацніть на зображення для перегляду відео

У свою чергу, в.о. глави ДФС Сергій Солодченко повідомив, що тільки за 8 місяців 2020 року правоохоронці вилучили 11,5 млн пачок тютюнових виробів та 164,3 тон тютюну. «Якщо перерахувати на втрати бюджету, то це приблизно 467 млн ​​гривень», - зазначив керівник ДФС. Для більш ефективної боротьби з нелегальними сигаретами потрібно повернути кримінальну відповідальність за контрабанду підакцизних товарів, переконаний він.

За словами першого заступника голови Державної прикордонної служби Володимира Нікіфоренка, понад 60% контрабандного трафіку йде через порти. «Тільки Прикордонною службою в цьому році було затримано близько 12 млн пачок сигарет. Наприклад, сума оцінки однієї з останніх затриманих партій становить близько 80 млн гривень», - розповів Нікіфоренко.

Клацніть на зображення для перегляду відео