Чи закриють тютюнову дірку на 5 млрд?

Закон, який дозволяє ліквідувати одну з найбільших корупційних схем у нелегальному продажу тютюну, набув чинності. Питання тільки в тому, коли він запрацює. І чи запрацює взагалі.

З вересня в Україні змінилися правила торгівлі цигарками в Duty Free. Якщо коротко – від 1 вересня в Україні забороняється виробництво і продаж сигарет з позначенням DF, а імпортні сигарети DF продаватимуться в магазинах безмитної торгівлі не більше ніж дві пачки в одні руки на добу.

Чому це важливо? Бо продаж через безмитну торгівлю був однією з головних корупційних схем в Україні. За різними оцінками — ціна питання від 5 млрд гривень, які недоотримував бюджет, а "корупційна рента" приносила (приносить?) бенефіціарам 10-12 млрд на рік. Майже два роки знадобилося Раді, щоб ухвалити не найскладніший закон. Більш як два роки всі говорять про цю схему, є навіть свої "герої" — митні переходи, де "продавалися" сотні пачок в одні руки, але, звісно, винних чи підозрюваних нема. 

Тепер головне питання — чи запрацює закон, підписаний президентом? Адже потрібно ухвалити низку підзаконних актів, а митниці, податковій та іншим силовикам потрібно зробити певні зусилля, щоб закон запрацював.  

Ми всі упродовж останніх місяців є свідками того, як тимчасова слідча комісія парламенту надала силовикам точки нелегального продажу тютюну (геолокацію), і за місяць ніхто нічого не закрив. Існує велика загроза, що і тут особливо нічого не зміниться.

dsnews.ua